Odjeli

Odjel za otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata s dnevnom bolnicom

Otorinolaringologija Dječje bolnice Srebrnjakorl 1

Voditelj odjela
Prim.mr.sc. Duška Markov-Glavaš, dr.med.

ORL kirurgija je dinamična i široka specijalnost koja obuhvaća liječenja u regiji glave i vrata. DB Srebrnjak ima 4 specijalista otorinolaringologa: prim.dr.sc. Duška Markov-Glavaš, dr.sc. Srđan Ante Anzić, dr.med. Iva Carević, dr.med. Žana Dvojković, iskusna u radu pedijatrijske otorinolaringologije.
Hitna stanja poput uklanjanja stranih tijela dišnih puteva, epistakse te ostala krvarenja iz područja uha, grla i nosa sastavni su dio su djelokruga rada naših otorinolaringologa.
ORL odjel Dječje bolnice Srebrnjak broji 5 kreveta, postoji mogućnost smješaja roditelja uz dijete u vidu apartmanskog smještaja.
Kroz odjel za Jednodnevnu Orl kirurgiju zbrinjavaju se djeca koja se nakon zahvata i potrebne opservacije puštaju kući.

ORL tim Dječje bolnice Srebrnjak specijaliziran je za:orl 2

• Tonzilitise (upale ždrijela) i ponavljajuće infekcije ždrijela
  • Infekcije uha i razne poremećaje u području uha
  • Opstruktivne sleep apnee i hrkanje (OSA)
  • Dijagnostiku i liječenje prirođenih malformacija glave i vrata
  • Nosne alergije i opstrukcije (deformacija septuma)
  • Kronične upale sinusa
  • Jezični frenulum
  • Bolesti žlijezda slinovnica
  • Laringofaringealni refluks
  • Krvarenje iz nosa (episaksa)
  • Laringomalacija
  • Ponavljajući laringitisi, promuklosti

Što je sve moguće napraviti u ambulanti?

• Ispiranje uha, odstranjivanje cerumena
  • Anemizacija sluznice (kod začepljenog nosa)
  • Kauterizacija srebrnim nitratom kod učestalog krvarenja iz nosa
  • Infiltracija lijeka u žlijezde slinovnice
  • UZV promjena na vratu uz mogućnost citopunkcije i citološka analize
  • Riješavanje jezičnog frenuluma

orl 3

Operativni zahvati koje uspješno izvodimo :

• Operacije krajnika/mandula
  • Ugradnja ventilacijskih cjevčica
  • Operacije nosne pregrade (septoplastika) i nosne piramide (rinoplastika)
  • Dijagnostička i terapijska sinusoskopija
  • Odstranjenje različitih tumora i cista u području glave i vrata
  • Operacije žlijezda slinovnica, sijaloendoskopija (neinvazivni dijagnostički i terapijski postupak)
  • Korekcija klempavog uha (otokliza)
  • Traheotomija/ Dekanilman/ Plastika stome
  • Operacije prirođenih malformacija u području glave i vrata (limfangiomi,hemangiomi,ciste vrata,lateralne, medialne i dermoidne,fistule vrata)
  • Korekcije ožiljaka u području glave i vrata
  • Radiofrekvencijska turbinotomija (liječenje alergijskog i vazomotornog rinitisa)
  • Uklanjanje kožnih promjena na licu i vratu (madeža, fibroma, ateroma,virusnih bradavica, piogenih granuloma) u lokalnoj ili općoj anesteziji (ovisno o dobi dijeteta i suradljivosti)

orl 4

Dijagnostika koju radimo:

• Video Fiberendoskopiju
  • Timpanometriju/Tubomanometrija/STAR
  • UZVglave i vrata (limfnih čvorova, slinovnica, štitnjače, tumora...)
  • Rinomanometrija i rinoprovokacija
  • Alergotestiranje, Skin prick test
  • 24h PH metrija

Ako Vaše dijete pati od ijednog od ovih stanja ili ima kakve druge tegobe vezane za uho, nos i grlo molimo kontaktirajte nas i naručite se na pregled.

Sve narudžbe za ORL preglede slati na e-mail Jedinice za centralno naručivanje pacijenata: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Nalazite se ovdje: Naslovnica Odjeli Odjel za otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata s dnevnom bolnicom Odjel za otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata s dnevnom bolnicom