Novosti

Dječja bolnica Srebrnjak na 15. međunarodnom kongresu HUMS-a „Sestrinstvo bez granica“

Na 15. međunarodnom kongresu Hrvatske udruge medicinskih sestara „Sestrinstvo bez granica", koji se ove godine održao u Opatiji od 11. do 14. lipnja 2026. pod temom „Od odlaska do ostanka", sudjelovalo je šest medicinskih sestara iz Dječje bolnice Srebrnjak.

Bolnica je bila predstavljena s ukupno četiri stručna predavanja i dvama posterima, čime je još jednom potvrđena visoka razina stručnosti i aktivnog doprinosa razvoju sestrinske prakse u pedijatriji.

Predavanja i posteri naših medicinskih sestara

  • Elizabeta Kralj Kovačić, univ.mag.med.techn. Task shifting – utjecaj na kvalitetu i ishode sestrinske skrbi, Teorije kulture različitosti i univerzalnosti u pedijatrijskoj sestrinskoj skrbi
  • Anita Planinić, mag.med.techn. Uloga prisutne komunikacije u prevenciji konflikata u sestrinskoj praksi
  • Jelena Franjčić, univ.mag.med.techn. Tuberkuloza se vratila, je li sestrinska skrb spremna?
  • Lea Martinek, bacc.med.techn. Koraci u tranziciji: priprema kronično bolesne djece za prelazak u adultni sustav
  • Katarina Križan Novoselec, bacc.med.techn. Moć bioloških lijekova u dječjoj dobi

Sudjelovanje naših medicinskih sestara na ovom važnom stručnom skupu potvrđuje kontinuiranu predanost Dječje bolnice Srebrnjak razvoju znanja, unaprjeđenju sestrinske prakse i jačanju profesionalnih standarda u skrbi za djecu.

 

 

Nalazite se ovdje: Naslovnica Novosti Dječja bolnica Srebrnjak na 15. međunarodnom kongresu HUMS-a „Sestrinstvo bez granica“