Svjetski dan kvalitete 2023.

Ove godine obilježavamo Svjetski tjedan kvalitete u razdoblju od 06. do 10. studenog 2023.godine.
Ovogodišnja globalna kampanja stavlja naglasak na profesiju bavljenja upravljanja kvalitetom i stavlja fokus na temu ostvarenja vlastitog konkurentskog potencijala.
U svim zemljama promoviraju se vrijednosti kvalitete i odvija se veliki broj aktivnosti koje doprinose razvoju svijesti javnosti o važnosti kvalitete u svakodnevnom.

Svrha obilježavanja Svjetskog dana kvalitete je promoviranje vrijednosti kvalitete i poticanje razvoja i napretka organizacija, društva i pojedinaca.
Obilježavanje Svjetskog dana kvalitete krenulo je na inicijativu Ujedinjenih naroda 1990. godine radi međunarodnog promoviranja važnosti uloge kvalitete u napretku država i omogućavanja boljeg života u cijelom svijetu.
U današnje vrijeme kvaliteta je neizostavan dio zdravstvene zaštite, a sigurnost pacijenta kao indikator kvalitete jedan je od najvažniji pokazatelja izvrsnosti procesa i ishoda rada u zdravstvenim ustanovama.

SVJETSKI DAN KVALITETE 2023

Nalazite se ovdje: Naslovnica Novosti Svjetski dan kvalitete 2023.