Dan prehrane u europskim bolnicama

nutritionday 1Dječja bolnica Srebrnjak se ove godine priključila projektu „Nutrition Day". Riječ je o međunarodnom jednodnevnom službenom ispitivanju koje se jednom godišnje istovremeno provodi u brojnim bolnicama diljem Europe u cilju procjene kvalitete prehrane i nutritivnog statusa hospitalizirane djece.

Navedeno ispitivanje se u našoj bolnici provodilo pod vodstvom dviju dijetetičarki uz volontersku suradnju četiri studenta završne godine Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta, kao i medicinskim osobljem bolničkih Odjela. Očekuje se da će podatci prikupljeni ovim ispitivanjem biti od pomoći kod poboljšanja kvalitete prehrane u bolnicama, ali i podići svijest o važnosti pravilne prehrane i nutritivne podrške hospitaliziranim bolesnicima.

Ovim putem ze zahvaljujemo svim roditeljima koji su svojim pismenim pristankom dali suglasnost za sudjelovanje njihove djece u anketiranju i doprinijeli uspješnoj provedbi spomenutog projekta.

Nalazite se ovdje: Naslovnica Novosti Dan prehrane u europskim bolnicama