DB Srebrnjak je postala članica mreže HPH bolnica

hph certificateDB Srebrnjak je postala prva dječja bolnica u Hrvatskoj članica međunarodne mreže bolnica za promociju zdravlja i zdravstvenih usluga (HPH - Health Promotion Hospitals & Health Services).
HPH mreža sastoji se od više od 900 bolnica i zdravstevnih ustanova iz više od 40 zemalja svijeta.

Prije više od deset godina, Svjetska zdravstvena organizacija pokrenula je mrežu HPH kao pilot-projekt u cilju podrške bolnicama stavljanjem naglaska na promociju zdravlja i prevenciju bolesti, a ne isključivo na dijagnostiku i liječenje.

Svaki član HPH uz promicanje zdravlja i suradnju na međunarodnoj razini nastoji unaprijediti zdravlje poboljšanjem kvalitete zdravstvene zaštite, poboljšanjem suradnje između bolnica odnosno pružatelja zdravstvenih usluga i zajednice kao i poboljšanje zdravstevnih usluga i uvjeta rada.

Nalazite se ovdje: Naslovnica Novosti DB Srebrnjak je postala članica mreže HPH bolnica